Róże miniaturowe

Róże miniaturowe – podstawowe informacje

Róże miniaturowe goszczą już na dobre w naszych domach. Są w stanie urzec swoja delikatnością oraz swoimi kwiatami, które występują w kolorach czerwonym, różowym, białym lub żółtym. Oczywiście nie musimy ich uprawiać tylko w domach. Nadają się doskonale do uprawy na tarasach, balkonach czy też ogrodach.

Jeśli planujemy róże miniaturowe uprawiać w mieszkaniu, powinniśmy wybrać stanowisko jasne i dobrze oświetlone. Oczywiście nie możemy naszych róż wystawić na palące słońce. W okresie letnim nadają się doskonale jako ozdoby balkonów i tarasów.

Ich wysokość to 40-50 cm. Mają przeważnie małe i pełne kwiaty o dużej kolorystyce. Drobne liście zapewniają odpowiedni kontrast całego krzewu.

Nasze róże miniaturowe uprawiane w doniczkach powinny mieć umiarkowanie wilgotne podłoże oraz często zraszane liście, co zapobiega ich opadaniu oraz przedłuża kwitnienie rośliny. Akurat w tym przypadku postępujemy inaczej niż z innymi odmianami roślin.

Nawożenie róż miniaturowych powinno mieć miejsce raz w tygodniu w okresie od marca do sierpnia.

Po przejściu naszej róży w stan spoczynku co następuje po opadnięciu liści, powinniśmy przenieść ja do chłodniejszego miejsca. Od lutego można zacząć ją przenosić do cieplejszych pomieszczeń.

Róże powinniśmy przesadzać do większych doniczek średnio co 2 lata w okresie przejścia ze stanu spoczynku do wegetacji, czyli najlepiej w okolicach lutego.

Róża miniaturowa jest kwiatem dość łatwym w uprawie, a odpowiednio pielęgnowana odwdzięczy nam się bogactwem kwiatów przez wiele lat. Róże miniaturowe kwitną w czerwcu i lipcu.

Róże miniaturowe

Róże miniaturowe w ogrodzie.

Róże miniaturowe nadają się oczywiście do naszych ogrodów. Sadzimy je w jasnych miejscach osłoniętych od wiatru. Nie mogą to być jednak miejsca nasłonecznione przez cały dziań. W miejscu w którym sadzimy naszą różę, należy przygotować dołek, który będzie większy i głębszy od naszej doniczki o kilka centymetrów.

Po wyjęciu róży z doniczki umieszczamy ja w przygotowanym miejscu, tak aby jej szyjka korzeniowa znalazła się na poziomie gruntu. Po podlaniu, należy przez kilka dni pilnować, aby ziemia wokół niej była cały czas wilgotna.

Zabezpieczenie przez zimą możemy zrobić na dwa sposoby. W październiku powinna został zabrana do mieszkania lub wokół nasady trzeba usypać kopczyk ziemi. Pędy okrywamy słomom lub stroiszem (gałązkami drzewa iglastego).

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *