Róże parkowe

Róże parkowe

Róże parkowe charakteryzują się silnym wzrostem oraz bardzo dużym kwitnieniem. Dodatkowym walorem tych róż jest fakt, iż nie posiadają zbyt dużych wymagań uprawnych. Róże parkowe jak sama nazwa wskazuje, idealnie nadają się do sadzenia w parkach oraz dużych ogrodach. Doskonale prezentują się przy altankach, pergolach, a dzięki swoim rozmiarom mogę zasłonić miejsca, których nie chcemy, aby były widoczne.


Określa się je także jako róże krzaczaste właśnie z uwagi na swój wygląd. Dodatkowo w ramach tej grupy możemy zauważyć największe zróżnicowanie pod względem wyglądu kwiatów, czy też krzewów. Pamiętajmy jednak, iż cechują się one silnym wzrostem i bardzo dużym kwitnieniem i jest to ich cecha wspólna.

Róże parkowe – uprawa

Róże parkowe nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych, są łatwe w uprawie. W celu zapewnienia stałego kwitnienia należy usuwać przekwitłe kwiaty.

Mają one niskie wymagania glebowe oraz posiadają dobrą odporność na warunki pogodowe.
W zależności od odmiany mogą kwitnąć raz w sezonie, jak i powtarzać kwitnienie. Na rynku pojawiło się ostatnio kilka odmian, które mogą kwitnąć cały sezon.

Najczęściej osiągają wysokość od 1,2 do 1,6 metra. Niektóre odmiany mogą mieć wysokość nawet do 2 metrów.

Posiadają one kwiaty duże, pełne lub półpełne. Większość odmian ma bardzo specyficzny zapach, a część z nich dodatkowo wydaje ozdobne owoce, które wraz z płatkami służą do sporządzania różnego rodzaju olejków, naparów, konfitur czy też nalewek.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *