Róże rabatowe

Róże rabatowe – opis, pielęgnacja,

Róże rabatowe są wręcz idealne na nasze ogrodowe rabaty czy też do uprawy w pojemnikach, donicach. Są one bowiem dość niskie, mają zwarty pokrój i obficie kwitną w okresie od czerwca do października.

Charakteryzują się zwartym pokrojem i wysokością wynoszącą około do 1 metra. Róże rabatowe są krzewami bardzo obficie i długo kwitnącymi od czerwca do października. Mają dużą ilość kwiatów od 3 do 25 w bukiecie. Dodatkowym atutem jest różnorodność kształtu. Występują niemal we wszystkich kolorach. Często jednak mają słaby zapach.

Róże rabatowe – pielęgnacja

Róże rabatowe posiadają dość dobrą odporność na mróz oraz są dość odporne na choroby.
Należy je sadzić na stanowiskach słonecznych, ewentualnie pół cienistych. Powinny być sadzone na glebach dobrze nawożonych, umiarkowanie wilgotnych lub próchnicznych.


Zapewnienie zimowania realizujemy poprzez kopczykowanie i okrywanie.

Pierwsze obcinanie realizujemy wiosną, zachowując ich swobodny pokrój. Podczas całego sezonu przekwitłe kwiatostany należy usuwać. Cięcie róż rabatowych należy wykonywać tak, żeby pozostawało minimum 6 paków na pędach. Krzew powinien być tworzony z 5 do 10 pędów.
Dzięki takiej pielęgnacji raz posadzone róże rabatowe tworzą na wiele lat przepiękny i zachwycający efekt w naszych ogrodach.

Do róż rabatowych zaliczamy róże bukietowe, wielokwiatowe i ich mieszańce.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *